AVPO

 

Úvod

Vítejte na stránkách DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s.

Mezi námi žijí děti, které nemohou vyrůstat se svými rodiči. Jejich rodiče se o ně nemohou, neumějí nebo nechtějí  starat. V nejhorších případech jejich péče děti přímo ohrožuje. Většina dětí, které vyrůstají v dětských domovech, byla svým rodičům soudně odebrána, některé odešly  na vlastní žádost!

Mají za sebou dětství, které nemůže být pokládáno za bezstarostné, a před sebou velice nejistou budoucnost. Při odchodu z dětského domova jsou sice formálně dospělí, ale fakticky jsou to pořád děti. Nemají zázemí, neznají příklad fungující rodiny, nemají kam jít, jsou odkázány jen samy na sebe. Dovedete si představit svoje děti v jejich situaci?

My v DEJME DĚTEM ŠANCI ne, a proto jsme se rozhodli dětem a mladým lidem z dětských domovů přípravu a vstup do samostatného života co nejvíce ulehčit. Projekty naší organizace poskytují komplexní pomoc dětem. Hledáme jednotlivce z řad veřejnosti a firemní dárce, kteří se zapojí do podpory těchto dětí v celé ČR. Každý si může vybrat formu podpory, která je pro něj přijatelná jak po stránce finanční, tak po stránce lidské.

Můžete si vybrat konkrétní dítě, které podpoříte!
Pomůžete-li jednomu dítěti, nezměníte svět, tomu jednomu dítěti ale svět změnit můžete!              

Jak pomáháme?

Více informací naleznete v jednotlivých projektech organizace.

Příspěvky poslané jednotlivým dětem jsou ze 100 % použity ve prospěch těchto dětí!

 Za 11 let činnosti jsme podpořili více než 4 500 konkrétních dětí celkovou částkou přesahující 53 milionů korun!
Spolupracujeme se 48 dětskými domovy ve všech 14 krajích ČR.
V projektech máme průběžně zařazeno více než 250 dětí.

 

Patroni projektů

 

Vladimír Hron

Patron projektu
„Podporuj mě...”

 
 

Lucie Benešová

Patronka projektu
„Najdi si mě...”

 
 

Bára Špotáková

Patronka projektu
„Přál(a) bych si...”

 
 

Jan Měšťák

Patron projektu
„Pomoz mi do života...“

 
 

Aktuálně

5.6.

Běháme pro děti

Na Mezinárodní den dětí jsme odstartovali i 8. ročník projektu BĚHÁME PRO DĚTI a v neděli 5. června jsme se po dvouleté pauze vrátili do parku Na Pankráci oslavit den dětí formou sportovně-zábavného odpoledne. Co jsme pro návštěvníky připravili a jak celá akce proběhla se dočtete ZDE.

 
 
25.5.

Znáte jejich příběhy?

Ve středu 25. května proběhl v paláci knih Luxor křest knihy Znáte jejich příběhy?, kterou jsme celý uplynulý rok připravovali. Na co se v knize můžete těšit a kdo se stal kmotrem této jedinečné a krásné knížky se dozvíte ZDE.

 
 
31.12.

Projekty v číslech

Podpora konkrétních dětí v rámci jednotlivých projektů ke dni 31.12.2021: 

V projektu "Podporuj mě..." naspořili podporovatelé 279 dětem do začátku samostatného života 6 786 617 Kč!

V rámci projektu "Pomoz mi do života..." jsme rozdali 238 startovacích balíčků, podpořili 109 mladých lidí při studiu částkou a provozujeme dva startovací byty

Díky projektu "Přál(a) bych si..." jsme již splnili 2 538 "opodstatněných" přání, 14 421 vánočních přání a nově plníme také narozeninová přání!

DĚKUJEME ZA VAŠI PODPORU!