AVPO

 

Úvod

Vítejte na stránkách DEJME DĚTEM ŠANCI o.p.s.

Mezi námi žijí děti, které nemohou vyrůstat se svými rodiči. Jejich rodiče se o ně nemohou, neumějí nebo nechtějí  starat. V nejhorších případech jejich péče děti přímo ohrožuje. Většina dětí, které vyrůstají v dětských domovech, byla svým rodičům soudně odebrána, některé odešly  na vlastní žádost!

Mají za sebou dětství, které nemůže být pokládáno za bezstarostné, a před sebou velice nejistou budoucnost. Při odchodu z dětského domova jsou sice formálně dospělí, ale fakticky jsou to pořád děti. Nemají zázemí, neznají příklad fungující rodiny, nemají kam jít, jsou odkázány jen samy na sebe. Dovedete si představit svoje děti v jejich situaci?

My v DEJME DĚTEM ŠANCI ne, a proto jsme se rozhodli dětem a mladým lidem z dětských domovů přípravu a vstup do samostatného života co nejvíce ulehčit. Projekty naší organizace poskytují komplexní pomoc dětem. Hledáme jednotlivce z řad veřejnosti a firemní dárce, kteří se zapojí do podpory těchto dětí v celé ČR. Každý si může vybrat formu podpory, která je pro něj přijatelná jak po stránce finanční, tak po stránce lidské.

Můžete si vybrat konkrétní dítě, které podpoříte!
Pomůžete-li jednomu dítěti, nezměníte svět, tomu jednomu dítěti ale svět změnit můžete!              

Jak pomáháme?

Více informací naleznete v jednotlivých projektech organizace.

Příspěvky poslané jednotlivým dětem jsou ze 100 % použity ve prospěch těchto dětí!

 Za 12 let činnosti jsme podpořili více než 4 500 konkrétních dětí celkovou částkou přesahující 62 milionů korun!
Spolupracujeme s 51 dětskými domovy ve všech 14 krajích ČR.
V projektech máme průběžně zařazeno více než 250 dětí.

 

Patroni projektů

 

Vladimír Hron

Patron projektu
Podporuj mě

 
 

Lucie Benešová

Patronka projektu
Najdi si mě

 
 

Bára Špotáková

Patronka projektu
Přál(a) bych si

 
 

Jan Měšťák

Patron projektu
Pomoz mi do života

 
 

Aktuálně

2.10.

Městská knihovna v Praze - Beseda "Omyly, mýty a fakta o dětech z DD"

Zajímá vás, jaké jsou nejrozšířenější mýty o dětech z DD? Přijďte 10. října do Městské knihovny v Praze, kde budeme od 17:30 besedovat právě na toto téma. Našimi hosty budou dva studenti, které podporujeme a patronka DDŠ, herečka Lucie Benešová.

 
 
20.9.

Den vzájemné pomoci

20. září vás srdečně zveme na Veletrh sociálních služeb a neziskových organizací - Den vzájemné pomoci pořádaný MČ Praha 1, který proběhne od 10 do 18 hodin v prostorách Paláce Žofín v Praze. Budeme se na vás těšit u našeho stánku.

 
 
13.6.

Fakta a mýty o dětských domovech. Dětské domovy versus pěstounství – je to opravdu tak jednoduché?

Od května můžete vídat v pražském metru kampaň ke knize Znáte jejich příběhy?, kterou jsme loni vydali. Na plakátech jsou autentické úryvky z příběhů dětí z dětských domovů. Působivé vizuály připravilo grafické studio Loomen a reklamní plochy nám zdarma poskytla Nadace BigBoard.

Naše vyjádření ke kampani si můžete přečíst ZDE.