AVPO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dámský vánoční, benefiční večírek aneb, jak to všechno začalo...

Dámský vánoční, benefiční večírek aneb, jak to všechno začalo...
Mám hodně kamarádek se kterými se nevídám tak často, jak bych chtěla…
V průběhu získávání informací o problematice dospívajících dětí v ústavní výchově jsem se seznámila s paní doktorkou Dagmar Zezulovou, předsedkyní správní rady občanského sdružení Děti patří domů, o.s., které se mimo jiné zabývá podporou hostitelské péče. Práce sdružení a osobní postoj MUDr. Zezulové, její osobní zkušenosti s náhradní rodinnou péčí a lehkost s jakou dokáže popsat všechny nástrahy, které tato tématika přináší mě přivedly na nápad spojit příjemné s užitečným …

Rozhodla jsem se proto uspořádat dámský, vánoční, benefiční večírek na podporu občanského sdružení Děti patří domů, o.s.

Oslovila jsem kamarádky, zájem byl veliký a tak jsme se sešly v počtu 43 paní a slečen ve středu 15. prosince 2010 ve Vinohradském Pavilonu v Praze.
Strávily jsme spolu hezký večer a na podporu sdružení se vybralo skoro 52 tisíc korun!, což mi udělalo velkou radost.
Musím zmínit, že na dobrou věc přispělo i několik dam, které se z rozdílných důvodů nemohly večírku osobně zúčastnit. Některé z nás věnovaly dárky do tomboly, Jitka Mlynarčík Kudláčková, majitelka zlatnictví s dlouholetou tradicí, věnovala dokonce každé ze zúčastněných dam osobní dárek.

V rámci večírku jsem rozdala propagační materiály týkající se projektu, tehdy ještě s původním názvem „Najdi si své dítě“ a oslovila přítomné, aby se v případě zájmu do projektu aktivně zapojily.
A tak v lednu 2011 přibyly k mé kamarádce JUDr. Markétě Vaňkové, která se účastnila se mnou mnoha jednání , schůzek a besed již v průběhu roku, další tři dobrovolnice, a to Ditta Pospíchalová, Kateřina Bojtarová a Ivana Veselá.

21. ledna t.r. jsme se domluvily na spolupráci a 8. února 2011 jsme byly zaregistrované Ministerstvem vnitra jako občanské sdružení DEJME DĚTEM ŠANCI o.s.