AVPO

 

Nákup a předávání startovacích balíčků pro děti opouštějící dětské domovy

Jako první počinek v rámci našeho projektu "Pomoz mi do života..." budeme poskytovat mladým lidem opouštějícím aktuálně dětské domovy tak zvané "startovací balíčky". Tyto balíčky obsahují základní vybavení domácnosti, které bude každé dítě v začátcích svého samostatného života potřebovat.

Prvních 8 balíčků jsme zakoupili 11.10.2011 za podpory církevního programu humanitární služby sponzorované církví Ježíše Krista Svatých posledních dnů. S nákupem nám osobně a ochotně pomohli Karen a Brian Page, vedoucí projektu humanitární služby v České republice.

Představení Karen a Briana Page

Věcí bylo opravdu hodně a chvíli jsme se báli, že vše ani neodvezeme dvěma auty...

Každý z těchto současných balíčků obsahuje lůžkoviny, 2 prostěradla a povlečení, 4 osušky, 5 ručníků, 3 utěrky, rychlovarnou konvici, sadu příborů, 6 sklenic, sadu hrnců, sadu talířů, žehličku a žehlící prkno, vysavač a smetákový set.

Společnost Vaše Dedra, s.r.o. dětem ke každému balíčku dodala sadu drgistických výrobků (prací prášek na bílé prádlo, gel na barevné prádlo, prostředek na mytí nádobí, WC gel, antibakteriální spray a 3 sprchové gely.

Celková cena každého balíčku je tak bezmála 9 tisíc Kč!

První z balíčků jsme již věnovali Kateřině z dětského domova v Horní Čermné, která letos ukončí střední zahradnickou školu. Doufáme, že jí balíček v začátku jejího samostatného života bude užitečný!

V úterý 13. prosince jsme v rámci předvánočních návštěv dětských domovů rozdali další 4 startovací balíčky Libušce, Žanetě, Ivetě a Petrovi. Přejeme jim, aby jim co nejvíce pomohly!

Přikládáme Petrovo poděkování.