AVPO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tisková konference

Ve čtvrtek dne 29.3.2012 jsme uspořádali tiskovou konferenci u příležitosti zahájení udělování certifikátu "Zodpovědný člověk" lidem, kteří se rozhodnou dlouhodobě, finančně podpořit dítě vyrůstající v dětském domově.

Ročně opouští brány dětských domovů kolem 160 dětí. Odhady hovoří o tom, že více než 35% z nich končí zpět ve svých biologických rodinách, ze kterých byly státem odebrány! Nemají kam jinam jít. Když jim nikdo nepodá pomocnou ruku, často skončí na ulici. Každý, kdo na sebe přijme část zodpovědnosti za tyto děti, které neměly to štěstí vyrůstat v harmonické rodině, si právem zaslouží uznání společnosti.  Proto jsme se rozhodli každému podporovateli dítěte, který se zaváže k dlouhodobé finanční podpoře dítěte  udělit certifikát „Zodpovědný člověk“,  které mu právem náleží.  Certifikáty jsou evidovány pod pořadovým číslem a budou zpětně uděleny i lidem, kteří již v současné době našim prostřednictvím nějaké dítě podporují. Certifikáty se udělují v rámci projektu „Podporuj mě…“ aneb adopce „na blízko“, který nabízí lidem možnost finančně podpořit konkrétní dítě vyrůstající v dětském domově. Cílem je naspořit dítěti částku, která mu bude k dispozici po opuštění dětského domova  a pomůžeme mu překlenout toto nejtěžší období v životě mladého člověka. Na účelné využití naspořených peněz  bude dohlédnuto  ze strany DEJME DĚTEM ŠANCI o .s., které je v úzkém kontaktu se všemi dětmi zařazenými v projektech organizace.
Vladimír Hron, který se stal po herečkách Lucii Benešové a Jitce Schneiderové dalším patronem neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. a slavnostně pokřtil certifikát „ZODPOVĚDNÝ ČLOVĚK“  to komentoval slovy: „Mým přáním je, aby byl zájem o podporu dětí takový, že se ty certifikáty ani nestačí tisknout! Již mnoho let spolupracuji s dětským domovem v mém rodném Mostě, tak vím velice dobře, jak je pro tyto mladé lidi strašně těžké se po odchodu z dětského domova orientovat v pro nás běžných, každodenních problémech. Postavit se na vlastní nohy bez rodinného zázemí či nějaké pomoci zvenčí je prakticky nemožné“.

Konference se zúčastnili mimo členek organizace ředitelka dětského domova DOMINO Plzeň. Mgr. Naďa Erbová, zástupce dětí, které máme zařazeny v projektech, devatenáctiletý Antonín Šnobl, Vladimír Hron a Lucie Benešová, která dorazila i se svojí novorozenou dcerkou Larou. Účast novinářů byla velmi slušná, dorazili i reportéři ze zpravodajství ČT, kteří natočili reportáž o problematice dětí opouštějících dětské domovy, kterou ten samý den opakovaně ČT odvysílala.