AVPO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vánoční návštěvy dětských domovů

a s tím spojené

Předávání dárků z projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb "Strom splněných přání!

V úterý 11.12.2012 navštívili Michaela s Jirkou dětský domov DOMINO Plzeň.

Byli jsme pozváni na vánoční posezení s dětmi a pracovníky dětského domova. V rámci večera si děti připravili různá taneční a pěvěcká vystoupení. Účinkovaly všechny věkové skupiny od těch nejmenších až po ty, kteří budou dětský domov v blízké budoucnosti opouštět. Že mají v Plzni šikovné děti jsme se měli možnost přesvědčit již několikrát. Ani tentokrát nezklamaly. Pro návštěvníky bylo připraveno chutné občerstvení. Po skončení oficiální části večera jsme obešli jednotlivé rodinné skupiny a rozdali jsme dětem adventní kalendáře a zlatá prasátka pro štěstí. Při příležitosti návštěvy jsme do domova dovezli většinu vánočních dárků, které dětem nadělil Ježíšek v rámci "Stromu splněných přání". Nějaké dárky ještě čekají na vyskladnění a budou do dětského domova doručeny později. Strávili jsme velice příjemný večer a doufáme, že budou mít děti z vánoční nadílky radost!

Ve středu 12.12.2012 dorazila pro změnu k nám do kanceláře delegace z dětského domova Plumlov v čele s jeho ředitelem panem Mgr. Radimem Kratochvílem. Tuto dlouhou cestu měli naplánovánu z důvodu vyzvednutí Startovacího balíčku pro mladíka, který bude dětský domov zanedlouho opouštět. Využili jsme této příležitosti také k předání vánočních dárků ze "Stromu splněných přání" plumlovským dětem. Máme velkou radost, že v tomto domově se splnila přání všem 19ti dětem! 

V pátek 14.12.2012 vyrazily Ditta s Ivanou do dětských domovů v Moravské Třebové, Horní Čermné a v LichnověV sobotu 15.12.2012 jejich výlet pokračoval do dětských domovů ve Frýdku - Místku, Kroměříži a Tišnově.

V pondělí 17.12.2012 se Markéta s Jirkou zúčastnili vánočního posezení v dětském domově v Kašperských horách a cestou dovezli dárky dětem z dětského domova v Letech.

V úterý 18.12.2012 Jirka potěšil svojí návštěvou děti v dětských domovech v Unhošti a  Žatci, kde měl možnost ochutnat z pestré nabídky vánočního cukroví. Zatímco dárky pro děti z dětského domova v Dolní Čermné si vyzvedl i se Startovacím balíčkem osobně u nás v kanceláři pan ředitel dětského domova Mgr. Pavel Skřeček.

Ve středu 19.12.2012 jeli Monika s Jirkou na návštěvu do dětských domovů v Hoře Svaté Kateřiny, v Mostě a v Ústí nad Labem. Cesta na Horu Svaté Kateřiny vedla romanticky zasněženou krajinou a zatímco venku panovalo mrazivé počasí, dostalo se nám v tamním dětském domově vřelého přijetí. Dokonce jsme měli možnost poobědvat s pracovníky dětského domova a ochutnat kubu. V Mostě jsme měli možnost dárky dětem osobně předat a tomu jsme byli opravdu rádi. Radost dětí z dárků asi nelze předat, ale snad o ní vypovídají přiložené fotografie. V Ústí jsme kromě předání dárků i příjemně pohovořili s paní ředitelkou, ochutnali cukroví a pak už následoval návrat ku Praze. Ivana mezitím odvezla plné auto dárků do dětského domova Nechanice, kde si zahrála na Santa Ivanu a protože asi neměli vhodně postavený krb, dopravila dárky na místo oknem. :o)

Ve čtvrtek 20.12.2012 si u nás v kanceláři spolu se startovacím balíčkem vyzvedli dárky pro děti zástupci dětského domova v Písku. Michaela s Jirkou následně odvezli vánoční nadílku dětem do dětského domova v Dolních Počernicích.

Jako poslední si dárky pro děti odvezli zástupci dětského domova v Jemnici a to v pátek 21.12.2012.

Dárky, které byly vyskladněny až po našich návštěvách v dětských domovech rozeslal MALL prostřednictvím PPL.