AVPO

Prague Barefoot Run byl prima!

V sobotu 1. června 2013 se uskutečnil 1. ročník tzv. bosého běhu Prague Barefoot Run, tedy nezávodní běh parkem Ladronka na asfaltovém okruhu o délce 4,2 km. I přes deštivé počasí byla akce slušně navštívena a na trať se nakonec vydalo více než 250 "bosoběžců", kteří místo obvyklého startovného přispěli na přání dětí z dětských domovů v projektu "Přál(a) bych si..." neziskové organizace DEJME DĚTEM ŠANCI částkou převyšující 90 000,- Kč. K dobré náladě i přes zamračenou oblohu přispíval doprovodný program. Pro zájemce byla připravena přednáška o běhání na boso od odborníka Barefoot Teda McDonalda, zajímavé byly ukázky aikida, chůze po skle, podmanivá byla i doprovodná hudební vystoupení. Atmosféru dotvářelo chutné občerstvení, ať už se jednalo o pivo z produkce benešovského pivovaru, produkty biofarmy či grilované masné výrobky. Děti z dětských domovů přišli svým během podpořit i I. vícemiss Miss ČR 2013 Lucie Kovandová v doprovodu Mr. ČR 2012 Milana Nevosada i starostka MČ Praha 65 paní Marie Kousalíková, která bosý běh odstartovala. Běh samotný byl nesoutěžní a každý běžel pro svůj dobrý pocit a s vědomím, že svým startovným podpořil děti, které zatím nemají v životě tolik štěstí a potřebují pomoc. Děkujeme tímto všem běžcům za jejich pomoc!