AVPO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Druhý ročník projektu „Strom splněných přání“ skončil dne 12.12.2013 o půlnoci a to velkým úspěchem.

Do projektu DEJME DĚTEM DÁREK K JEŽÍŠKU aneb „Strom splněných přání“ se letos zapojilo celkem 936 dětí z 27 dětských domovů, se kterými má organizace DEJME DĚTEM ŠANCI o.s. navázánu spolupráci.

Všechny dárky dětí byly vybrány na portále partnera projektu Patro.CZ. Pracovníci Patra dárky postupně označili variabilními symboly a dovezli nám je do Prahy, kde jsme všechny dárky roztřídili podle jednotlivých dětských domovů a s pomocí dobrovolníků je vánočně zabalili.

 

Díky všem dárcům, kteří se zapojili do projektu, se podařilo splnit 935 přání z celkových 936 v hodnotě 970.234,- Kč! To je obrovský úspěch.

Pár do poslední chvíle nesplněných přání dětí jsme nakonec splnili díky podpoře společnosti Patro.CZ, mezinárodní školy Sunny Canadian International School, prodejny exkluzivního nábytku Aglas furniture a paní Mariny Vaňkové.

Všem výše uvedeným velice děkujeme!

Jen jedno přání zůstalo letos nesplněno a to díky jeho velké finanční náročnosti. Třeba si to žadatel příští rok rozmyslí a trochu se ve svých představách uskromní.

Přání dětí byla ve velice rozdílných cenových relacích. Každý drahý dárek ale nemusí nutně znamenat rozmařilost dítěte. Mnoho dětí potřebuje počítač či tablet ke studiu. Co se týká mobilních telefonů, děti se pochopitelně chtějí rovnat svým vrstevníkům… Z kapesného, které mají v maximální výši 300,- Kč měsíčně, si na svá přání našetřit nemohou.

My jsme záměrně nestanovili žádný cenový limit přání a ponechali jsme na uvážení každého, zda tzv. „vsadí na jistotu“ a bude si přát cenově dostupný dárek, či si vybere dárek drahý s rizikem, že se mu nesplní.

Některé dětské domovy měli interní cenové limity přání.

Aby žádné z dětí nezůstalo smutné, tomu, komu se jeho přání nesplnilo, zašleme „náhradní“ dárek, který ho snad potěší.

 Všechny dárky si zástupci dětských domovů vyzvednou ve dnech 12. – 20.12.2013.