AVPO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Setkání dětí ze Stipendijního programu

Ve dnech 23. – 26.4. 2015 proběhlo již šesté víkendové setkání dětí zařazených ve stipendijním programu. Zúčastnilo se všech 31 dětí.

Setkání jsme zahájily prohlídkou muzea Kampa a výstavy Kupkových obrazů, poté jsme odjeli autobusem do bývalého královského města Mýto, kde jsme se ubytovali v nově zrekonstruovaném penzionu Resort Brdy. Večer jsme věnovali diskuzi o tom, co nového se během půl roku událo. V pátek hned po snídani jsme absolvovali zajímavou přednášku o vyjednávání, kterou pro nás připravil Mgr. Jiří Černý. Odpoledne bylo ve znamení sportu a přes čtyři hodiny šest týmů proti sobě bojovalo v Reballu. Mnozí si kromě dobrého pocitu odnesli i mnoho modřin J Večer se rozezněly všechny hudební nástroje, které jsme s sebou přivezly, a vesele se zpívalo téměř do půlnoci.

V sobotu již od rána svítilo sluníčko, a proto jsme se rozhodli, že přednášku uskutečníme venku. Na téma osobnostní rozvoj jsme studenty rozdělily do dvou skupin a lektorky Barbora Stejskalová a Kateřina Kolářová se jim věnovaly celé dopoledne. Plány dětí do budoucna jsou odvážné, ale zcela jistě ne nereálné. Také celý odpolední program probíhal na travnatém prostoru venku. Jednalo se o schopnost zareagovat a ošetřit zraněného člověka. Teorii jsme odsunuli a pomocí maskovacích triků jsme nasimulovali různá zranění a děti musely v praxi zasáhnout a ošetřit je. Odborný dohled nám poskytl Norbert Bidrman, který se našich setkání účastní již pravidelně a stále má dětem co říci. Večerní program byl neplánovaně věnován historii a na vyžádání všech dětí Norbert připravil přednášku o podvodním archeologickém průzkumu pod Karlovým mostem, kterého se účastnil.

V neděli nám sice počasí tolik nepřálo, ale na přednášku etické výchovy to nemělo vliv a lektorka Mirka Homolková děti zapojila do několika her v rámci komunikace. Potom už zbývalo jen si zabalit a autobusem se přesunout zpět do Prahy, kde na nás čekal závěrečný oběd v restauraci Ambiente Brasileiro. Děti byly nadšené z možnosti ochutnat spoustu dobrot z předkrmového stolu a různá grilovaná masa, krevety, ananas a na závěr jako dezert dostaly zmrzlinu s čokoládou.

Během pobytu jsme svačili jogurty a mléčné nápoje od MADETY a sušenky, tyčinky a musli od firmy BONAVITA, která nám všeho poskytla tolik, že si děti mohly odvézt něco i do domovů.

Děkujeme penzionu, lektorům i firmám, které se podílely na hladkém průběhu celého víkendu a díky, kterým se nám všem pobyt líbil.

Někteří se loučili téměř se slzami v očích, ale půl roku uteče a zase se uvidíme.