AVPO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dagmar Pecková, operní pěvkyně

„Proč jsem se rozhodla zapojit se do činnosti neziskovky DEJME DĚTEM ŠANCI? Myslím, že nejlépe to vystihuje citát Adžána Čá:
,,Rostoucí dítě je jako pnoucí víno, které se zachytí na nejbližším stromu. Nenásleduje žádný jiný strom nebo formu, bude to právě tento strom, jenž mu dá jeho tvar a směr. Roste-li tedy strom rovně nahoru, pak i víno poroste rovně a nahoru. Je-li strom pokřivený, i víno bude takové."
Připojte se i Vy a pomáhejte se mnou dobré věci!"

www.dagmarpeckova.cz

Operní pěvkyně Dagmar Pecková pochází z Chrudimi. Během své úspěšné profesionální kariéry se představila na světových operních a koncertních scénách jako např. Bayerische Staatsoper, Carnegie Hall NewYork, Concertgebouw Amsterodam, Grand Théâtre de Genève, Národním divadle v Praze, Opéra National de Paris, Royal Opera Hause Covent Garden London, San Francisco Opera, Wigmore Hall v Londýně aj. Byla členkou souboru Sächsische Staatsoper v Drážďanech a Staatsoper v Berlíně. Vystupovala opakovaně na prestižních mezinárodních hudebních festivalech jako je Edinburg International Festival, Salzburger Festspiele, Pražské jaro nebo Schleswig-Holstein Music Festival, kde byla v roce 2014 rezidenční umělkyní. Dagmar Pecková pravidelně spolupracuje s prestižními světovými orchestry, jakými jsou např. BBC Symphony, Česká filharmonie, Wiener Philharmoniker, NHK Symphony Orchestra Tokyo, Pittsburg Symphony, Staatskapelle Berlin, Staatskapelle Dresden, Royal Liverpool Philharmonic Orchestra aj. a zpívá pod uměleckým vedením významných dirigentů. Spolupracovala s nahrávacími společnostmi Hänssler Classic, Supraphon, Teldec a Wärner Music.